Subscribe

Pak ore para protestes se Metes, lideri I opozites Basha ka zhvilluar nje takim me ambasadoren amerikane ne Tirane, Yuri Kim.

Basha dhe diplomatja amerikane kane drekuar se bashku ne nje prej restoranteve ne qender te Tiranes.

Te dy kane preferuar te shmangin cdo koment per temat e diskutuara dhe kryetari I PD, Basha eshte mjaftuar te vleresoje takimin

 

“Nuk kam komente, ne sapo zhvilluam nje bisede te kendshme me liderin e opozites. Eshte gjithcka mes ne te dyve, me vjen keq. Pata nje bisede shume te mire me miken tone dhe perfaqesuesen e aleateve tane strategjike, Shba, nje bisede jashtezakonisht te mire”

 

Kjo eshte hera e dyte qe lideri I opozites, Basha zhvillon takim me ambasadoren e Shba, Yuri Kim prej momentit qe ajo mberriti ne Tirane .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *