Lideri i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar se pronari i shumës prej 800 mijë euro që u gjetën në makinën e biznesmenit Orest Sota është ish-ministri Tahiri.

 

Ne një postim në rrjetet sociale Basha shkruan:

 

E gjithë shuma prej 800 mijë euro është e Saimir Tahirit, ashtu si dy patentat për drejtim mjetesh lundrimi të tonazhit 20 deri 100 tonë;

 

Njëri prej këtyre mjeteve lundruese u zhvendos nga porti i Durrësit me 19 tetor, dy ditë pasi dolën përgjimet e Habilajve.

 

Sipas Bashës me urdhër të Çakos dhe Fatmir Xhafës dhe me porosi të Edi Ramës është fshehur nga njoftimi paraprak i policisë, shuma e parave dhe kapja e dy lejeve të drejtimit për mjete lundruese 20 dhe 100 ton, në emër të Saimir Tahirit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *