Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu rikujtoi nevojën e shqiptarëve për të dalë e protestuar më 2 mars me qëllim mbrojtjen e Kushtetutës.

 

Ai tha gjatë qëndrimit të tij në Pogradec se ka ardhur koha që të dëgjohet populli, me argumentin se kanë shtatë vite që vidhen nga kjo qeveri e kriminalizuar. Ndërsa kërkoi largimin e kryeministrit Edi Rama, pasi sipas tij ka detyruar shqiptarët të braktisin vendin.

 

“Duhet larguar KoramaVirus, sepse ka vrarë shumë shqiptarë, ka detyruar shqiptarët të braktisin vendin. Ata po vjedhin Kushtetutën, ata po mbajnë pushtetin me dhunë, po u vjedhin shqiptarëve shtëpitë. Ata duan të legjitimojnë 30 qershorin. Rama me poture po shkel qytetarët shqiptarë. Ata nuk do i rezistojnë dot fuqisë së sovranit.”

 

Ndërkohë, i bën edhe njëherë thirrje qytetarëve që të mblidhen më 2 mars për të rrëzuar qeverinë dhe për të vendosur fatin e vendit.

 

“Në lidhje me shpërndarjen e parlamentit Balliu thotë që ai parlament mbron vetëm oligarkët, banditët, ska lidhje me kushtetutën, shtetin dhe askënd. Ndaj më 2 Mars shqiptarët do bashkohen për të rrëzuar këtë qeveri dhe për të vendosur fatin e tij. Presidentit nuk ia kërkon Ilir Meta 2 marsin, por kushtetuta dhe ai po zbaton kushtetutën që e urdhëron.”

One thought on “Balliu thirrje shqiptarëve: Rama po ju shkel, ta rrëzojmë në 2 mars

  1. Keshtu si po kerkoni ju te rrezoni Ramen, harrojeni Ilir Meta esht kriminel numer nje ne Shqiperi nuk besoi qe ka ndo nje Shqipetar ti bej vej mbas perveç ndo nje servil si ata te komonizmit
    Te rrezosh Ramen duhet nje lider I sinqert jo si keta hajduta 30 vjet nuk lan me pa vjedhur tashti po na bejn dhe probogand
    E verteta esht se keta leket qe ben ne kurris te popullit I pastruarn me sistemin e kalbur qe kan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *