Kryetari i Grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas akuzave të Presidentit Meta përmes zëdhënësit Tedi Blushi, kryeministrit Rama.

 

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Balla shkruan se presidenti Meta po bëhet qesharak.

 

“Zoti President, ne s’ju pengojme dot te jeni Iliri qesharak qe kemi njohur me shume se sa njehere kur liderja e LSI i’a fut koken ne çizmen e saj! Por keto bumjet tuaja qe po e bejne edhe Bujar Nishanin te duket si Xhefersoni, nuk impresionojne dot askend. Ne s’jemi as PD, as LSI dhe s’kemi ndermend te humbasim kohe me konflikte te kota me ju. Sepse ju s’keni asnje shans dhe s’do keni asnje mundesi te pengoni as punen tone dhe as Reformen ne Drejtesi, qe e di Shqiperia dhe bota se sa shume e deshironi te realizohet. Por meqe ju kemi dhene voten si President, ju ftojme te ruani qetesine sa te mundeni sepse duke u bere ju qesharak, sigurisht edhe ne nuk ndjehemi mire.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *