Ditën e shtunë moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonat malore të vendit në mesditë do të pasohen nga reshje lokale shiu me intensitet të ulët.

Ditën e diel moti parashikohet me alterine kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiut pritet të jenë prezente në jug të vendit por me intensitet të ulë.
Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.

Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerat.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *