Koronavirusi duket se është rikthyer në Kinë, atje ku nisi gjithçka.

Pas identifikimit të rasteve të reja në një treg mishi, dhjetë zona të tjera janë futur në karantinë.

Këtë e bëri të ditur kryetari i Xinfadi në Pekin. Aty janë regjistruar 36 raste të reja në 24 orët e fundit.

Kina ka raportuar për mbi 84,000 raste me koronavirus dhe 4,600 të vdekur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *