Kreu i Partisë Kombëtare Konservatore, Kujtim Gjuzi deklaron se nuk do t’i njohë zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas tij, rezultati ishte i trukuar dhe i tjetërsuar.

 

Përmes një postimi në “Facebook”, Gjuzi ka renditur arsyet pse nuk i njeh zgjedhjet.

 

Po ashtu, ai i është drejtuar me një kërkesë Prokurorit të Përgjithshëm që të marrë masat për të zbardhur “krimin zgjedhor” në 25 prill.

 

“Partia Kombetare Konservatore Albania Nuk njeh MASKARADEN ZGJEDHORE. Ne falenderojme me konsideraten me te larte rreth 55 mije Votues qytetare Shqiptare qe besuan Koalicionin me 4 Parti dhe 7 Shoqata. Ne formatuam per here te pare nje koalicion qe nuk eshte pjelle e Mitres qe vijon per 77 vite te pergjakoje e te rrjedhe gjak PKSH-PPSH-PD-PS-LSI Ne jemi “ALEANCA BASHKIMI POPULLOR Emigracioni Ora e shpreses dhe KONSERVATORET.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *