Aktualitet

Kosovë, mjediset mediatike dhe politike më të ekspozuarat ndaj...

Një raport i hartuar nga organizata Demokraci Plus për Institutin Kombëtar Demokratik thekson se mjedisi mediatik dhe ai politik i Kosovës janë më
më shumë...

Ndërtimet për Kupën e Botës/ Katari: 400-500 punëtorë humb...

Një zyrtar i lartë i Katarit, i ngarkuar me organizimin e Kupës së Botës, ka pranuar për herë të parë se 400-500 punëtorë
më shumë...

Rusia: Shtyrja e bisedimeve bërthamore me SHBA-në, për shkak t...

Moska ka shtyrë rundin e ri të bisedimeve me Shtetet e Bashkuara për kontrollin e armëve bërthamore për shkak të dallimeve në qasje
më shumë...

Shqipëria e para për sezonin turistik/ Duro: Duhet ta besojmë,...

Organizata Botërore e Turizmit e rendit Shqipërinë në vendin e parë, sa i takon fluksit të vizitorëve për këtë vit në vendin tonë.
më shumë...

Aksidenti me vdekje në Maliq/ Identifikohet viktima, shoferi...

Roland Shahinsi është personi që mbeti viktimë mbrëmjen e sotme, pas përplasjes nga makina në aksin rrugor Drithas-Maliq.   Burime bëjnë me dije
më shumë...

Presidenti gjerman në Shkup; kërkon miratimin sa më parë të...

Në viziten e tij të parë në Shkup presidenti gjerman Frank- Valter Steinmeier  theksoi mbështetjen e vendit të tij për aspiratat e Maqedonisë
më shumë...

NATO garanton mbrojtje për Ukrainën: Do ta ndihmojmë me armë...

Ministrat e Jashtëm të vende anëtare të NATO-s u takuan  këtë të martë në Rumani. Bisedimet e udhëhequra nga Sekretari i Përgjithshëm Jens
më shumë...

Video- Aksident në Maliq/ Përplaset nga makina, ndërron jetë...

Aksident me një të vdekur në aksin rrugor Drithas -Maliq. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të kryqëzimt të fshatit Drithas kur një mjet
më shumë...

SHBA-ja i jep Ukrainës 53 milionë dollarë për rrjetin...

Shtetet e Bashkuara njoftuan më 29 nëntor se do t’i ofrojnë 53 milionë dollarë në mbështetje të blerjes së pajisjeve të rrjetit elektrik
më shumë...