Aktualitet

Mbyllen takimet e Champions/ Inter, fitore shprese ndaj Borusias

Këtë të martë u luajtën takimet e parafundit të fazës së grupeve të Champions League. Interi ja doli të rindezë shpresën, pas fitores
më shumë...

Sonda kineze zbret në Hënë për të mbledhur mostra të shk...

Kina thotë se misioni i saj pa pilot në hënë që synon mbledhjen e mostrave të shkëmbinjve dhe pluhurit për t’u rikthyer më
më shumë...

Bëri burg në Itali/ Kush është i riu që u vra në Vlorë ...

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e ndodhur mbrëmjen e kësaj të marte në Orikum të Vlorës.   Burimet bëjnë me
më shumë...

Tronditet Vlora/ I riu ekzekutohet me 10 plumba në makinën e...

Një ngjarje e rëndë tronditi Vlorën mbrëmjen e kësaj të marte.   Referuar policisë, një 27-vjeçar mbeti i vrarë pas një atentati që
më shumë...

43-vjeçari në Lezhë u plagos në sy të fëmijëve pse kishte...

Zbardhen detaje të tjera për plagosjen në Balldre të Lezhës.   Autori 69-vjeçari ka deklaruar para hetuesve se Hilë Gjini i ka helmuar
më shumë...

OKB-ja kërkon 35 miliardë dollarë fonde asistence për vitin...

Kombet e Bashkuara bënë thirrje të martën për një mbështetje financiare në nivelin rekord prej 35 miliardë dollarësh për t’u dhënë mbështetje humanitare
më shumë...

Bota ende larg objektivave të Kombeve të Bashkuara kundër Sid...

Katër vjet më parë, qeveritë në mbarë botën përqafuan objektivat e parashtruara nga Kombet e Bashkuara për t’i dhënë fund pandemisë së Sidës.
më shumë...

BE-ja mund të miratojë vaksinën e Pfizer brenda disa javësh

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) do të vendosë “brenda disa javësh” për autorizimin ose jo të vaksinës kundër COVID-19 të kompanive Pfizer dhe
më shumë...

Dita Botërore kundër AIDS/ Më pak të prekur në Shqipëri,...

Në Shqipëri u regjistruan sivjet një numër më i vogël personash të infektuar rishtas me HIV-AIDS. Mjekët dhe veprimtarët e kësaj fushe pohojnë
më shumë...

Mësimi i kombinuar/ Ndriçim Mehmeti: Rezultati në fund, një...

Eksperti për çështjet e arsimit, Ndriçim Mehmeti deklaroi se ajo çfarë na pret pasi të përfundojë pandemia është një brez të rinjsh i
më shumë...

PD akuzon Xhaçkën se përdor Forcat Ajrore për takime politike...

Partia Demokratike akuzoi sërish sot ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka se ka abuzuar me detyrën, duke përdorur mjetet e forcave ajrore për takime
më shumë...

Atentat biznesmenit në Lezhë/ Plagoset Aleksandër Deda, autor...

Një biznesmen u bë sot shenjestra e një atentati me armë në aksin rrugor Lezhë–Milot. Rreth orës 17.00, persona të panjohur qëlluan ndaj
më shumë...