Aktualitet

Bojkoti i avokatëve/ Xhafaj: Situatë e papranueshme, dy javë...

Ish ministri i Drejtësisë, Fatmir Xhafaj thotë se është e papranueshme situata e krijuar nga bojkoti i avokatëve.   Në fjalën e tij
më shumë...

Von der Leyen: Ukraina tashmë ka një perspektivë të qartë...

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se Ukraina tashmë ka një “perspektivë shumë të qartë evropiane” pas vendimit të Bashkimit
më shumë...

Legalizimi i kanabisit/ Salianji: Shqiptarët duan BE-në, por...

Deputeti i PD, Ervin Salianji, ka reaguar për draftin e qeverisë për legalizimin e kanabisit në vend.   Ai shkruan se “kjo politikë
më shumë...

Të shtëna me armë në Tiranë/ Policia mësyn te kthesa e Kamz...

Mbrëmjen e djeshme, te Kthesa e Kamzës janë regjistruar të shtëna me armë dhe për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar.
më shumë...

Deputeti i vetëm shqiptar në Serbi/ Meta uron Shaip Kamberin

Shaip Kamberi është zgjedhur deputet në Kuvendin e Serbisë.   Lista Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka siguruar 698 vota, gjë që ia
më shumë...

Ndryshojnë sërish çmimet e karburanteve/ Ulet benzina, nafta...

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ka njoftuar sot ndryshimin e çmimit të karburantit.   Ministrja bëri me dije se nafta u ul me
më shumë...

Ministrja e Financave: Rritja ekonomike e Shqipërisë, më e...

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ka deklaruar sot se Shqipëria në 3 mujorin e parë të vitit 2022 ka pasur një rritje ekonomike
më shumë...

Drafti për legalizimin e kanabisit/ Alibeaj: Qëndrimi i PD, vot...

Kreu i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas publikimit të draftit për legalizimin e kanabisit në Shqipëri.   Alibeaj thekson se “Rama
më shumë...

Lezhë/ I vihet tritoli servisit të makinave gjatë natës

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur gjatë natës pranë një servisi makinash në fshatin Ishull-Shëngjin.   Nga shpërthimi raportohet se ka vetëm
më shumë...