Aktualitet

Mbyllet referendumi kurd, Irani e Turqia në alarm

Ka përfunduar procesi i votimit për referendumin e Pavarësisë së kurdëve te Irakut. Pjesëmarrja arriti në 76% deri në orën 5, sipas orës
më shumë...

Pheniani: SHBA na shpalli luftë

Ministri i jashtëm i Koresë së Veriut ka akuzuar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për shpallje lufte në vendin
më shumë...

“Mbështetje institucioneve të vetingut”

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka vendosur te mos tërhiqet nga beteja ne mbështetje te institucioneve te vetingut.   Ne mbledhjen e grupit
më shumë...

“Mbetjet” të Komisioni i Veprimtarive Prodhuese

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese shqyrton në mbledhjen e së martës dekretin e Presidentit të Republikës, për rishqyrtim në Kuvend të ligjit “Për menaxhimin
më shumë...

Tekstet e çuditshme në shkolla

Edhe pse dhjetëra libra janë hequr nga qarkullimi per cilësi te dobët, çudite me tekstet ne shkolla nuk mbarojnë. Ky është nje nga
më shumë...

Miratohet struktura e vetingut, PD e PS përplasen për...

Procesi i vetingut është shndërruar prej kohesh ne një moment pasioni ne arenën politike ku partitë nxitojnë te deklarojnë se kush e do
më shumë...

Vjeshta sjell virozat, fluks pacientesh në pediatri

Vapa prej ditësh ia kane lënë vendin temperaturave te ulëta. Kjo ka bere qe te rishfaqen virozat e stinës. Urgjenca e pediatrisë ka
më shumë...

Vjedhja e bankomateve, si behet klonimi i kartave përmes...

Policia e Tiranës arrestoi një bullgar dhe shpalli një tetër në kërkim, pasi nëpërmjet një aparati të quajtur “Skimmer”, arrinin të klononin kartat
më shumë...

Vlorë, gjykata “përmbytet” nga dosjet

Në Vlorë një gjyqtari i duhet te shqyrtoj mesatarisht 400-900 dosje ne vit. E gjithë kjo ngarkese vjen për shkak te numrit te
më shumë...

Zbatimi i ligjit të vetingut, Llalla takon drejtuesit e...

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, thirri ne takim drejtuesit e prokurorive të të gjitha niveleve. Teme e diskutimit ishte ecuria e procesit të
më shumë...

Ahmetaj: Nuk u cenua buxheti i shtetit

Pavarësisht krizës energjetike si dhe riskut të një viti zgjedhor, buxheti i shteti nuk arriti të cenohej nga shpenzimet pa kritere elektorale. Ministri
më shumë...

Gjiknuri: Kriza energjetike kaloi

Kriza energjetike që erdhi si rezultat i thatësirës së pazakontë, konsiderohet e tejkaluar. Për Ministrin e Energjisë, Damian Gjiknuri, kriza u përballua 90%
më shumë...