Aktualitet

Vijon beteja me flakët, gjashtë vatra zjarri ende aktive

Edhe pse temperaturat janë ulur ndjeshëm, në disa zona të vendin vatrat e zjarrit vijojnë të jenë aktive.   Në 24 orët e
më shumë...

Zhbllokim apo zgjatje e ngërçit politik në Kosovë?

Gjysma e dytë e kësaj jave pritet të shënojë edhe përpjekjen e radhës për zhbllokimin e ngërçit politik dhe fillimin e krijimit të
më shumë...

Ministri i Jashtëm Kurz: Erdogan është diktator!

Presindeti turk, Recep Tayyip Erdogan po “e zhvillon vendin e tij në drejtim të gabur dhe të rrezikshëm”, ka thënë ministri i Jashtëm
më shumë...

Trump s’heq dorë nga ndërtimi i murit me Meksikën, shp...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do të mbyllë qeverinë, nëse një gjë e tillë është e nevojshme për të
më shumë...

Interesat gjeopolitike që fshihen pas tensioneve Serbi-Maqedoni

Pas tensionimit të raporteve diplomatike mes Serbisë dhe Maqedonisë mund të fshihen shumë interesa nga rrafshi gjeopolitik, thonë njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare. Serbia
më shumë...

Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste “skicon” qeverinë...

Te dielën Partia Socialiste mbledh nje prej forumeve kryesore te saj, asamblenë kombëtare per te analizuar rezultatin e 25 qershorit dhe fokusin e
më shumë...

Mafia shqiptare në Londër kontrollon tregun e drogës,...

Mafia shqiptare në Londër është cilësuar si një ndër më të pamëshirshmet dhe më të dhunshmet, ndër të gjitha grupet mafioze që jetojnë
më shumë...

Pakësohen vatrat e zjarrit

Duket se situata e krijuar nga zjarret po shkon drejt përmirësimit. Këtë të martë, sipas emergjencave civile, nuk ka pasur riaktivizim të vatrave.
më shumë...

Çako: Hetim pasurive të krimit

Kultivimi i kanabisit dhe krimi i organizuar janë ende sfidë për policinë. Këtë e ka pranuar edhe Drejtori i Përgjithshëm Haki Çako, i
më shumë...

Maqedonia – Serbisë: Votojmë si shumica për Kosovën në...

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i është përgjigjur Beogradit zyrtar lidhur me tërheqjen e trupit diplomatik serb,dy ditë më parë.   Me anë
më shumë...

Tiranë, masa parandaluese për aksidentet

Bashkia e kryeqytetit po vendos kangjella ne akset dhe kryqëzimet kryesore per te shmangur aksidentet. Kryebashkiaku Veliaj theksoi se po merren masa per
më shumë...

Lame: Ndryshime ligjore për t’u dhënë zgjidhje problemeve me...

Me shume se gjysma e ndërtimeve pa leje ne te gjithë vendin janë të pa legalizuara. Kjo për shkak te problematikave te ndryshme
më shumë...