Aktualitet

Detaje nga aksioni në Kadastrën e Tiranës, kush janë tre...

Zbardhen emrat e tre punonjësve të Kadastrës në Tiranë që përfunduan këtë të hënë në prangat e policisë.   Nga finalizimi i operacionit
më shumë...

Valixhe e braktisur në mes të Tiranës, alarmohet policia,...

Një alarm për eksploziv është dhënë mbrëmjen e kësaj të hëne në rrugën “Sulejman Delvina” në kryeqytet.   Shërbimet e policisë kanë konstatuar
më shumë...

ODIHR vlerëson 25 prillin/ Raporti përfundimtar vë në dukje...

Misioni i ODIHR vendosi vulën përfundimtare për zgjedhjet e 25 prillit duke theksuar se shqiptarët patën mundësi të zgjidhnin mes kandidatëve për parlamentin
më shumë...

Gjykata e Lartë me 8 anëtarë/ Kim: Hap i rëndësishëm për...

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, ka përshëndetur dekretimin e gjyqtarit Artur Kalaja si anëtar i tetë i Gjykatës së Lartë.  
më shumë...

Shkup/ Ish-kreu i Kuvendit dënohet me 6.5 vjet burg për dhunën...

Gjykata Penale në Shkup dënoi këtë të hënë organizatorët e ngjarjeve të dhunshme në Parlament, të ndodhura në 27 prill të vitit 2017.
më shumë...

Aksion te zyrat e Kadastrës në Tiranë, ndalohen 3 zyrtarë,...

Tre zyrtarë të Hipotekës në Tiranë janë ndaluar këtë të hënë.  Aksioni po zhvillohet nga drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit.
më shumë...

FSHF kërkesë Ministrisë së Shëndetësisë: Hapni plotësisht...

Federata Shqiptare e Futbollit i kërkon Ministrisë së Shëndetësisë që të hapë stadiumet në Shqipëri për personat që kanë kryer vaksinën ndaj COVID.
më shumë...

Djali i George Soros kalon pushimet në jug të Shqipërisë,...

Djali i George Soros, Aleksandër Soros ka zgjedhur që të kalojë disa ditë pushimi në bregdetin e Shqipërisë.   Ai ka shpërndarë në
më shumë...

Zjarr në Fier, digjen mbi 10 hektarë ullishte, banorët tentojn...

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë këtë të hënë pyllin me pisha dhe disa parcela me ullinj në Fier. Flakët janë përhapur shumë
më shumë...