Aktualitet

Shkarkohet drejtori i burgut i Drenovës, liroi të dënuarin p...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj njoftoi këtë të mërkurë pezullimin nga detyra të drejtorit të burgut të Drenovës dhe dy punonjësve të tjerë
më shumë...

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela aplikon për SPAK

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela ka aplikuar këtë të mërkurë për të qenë pjesë e SPAK.   Aplikimi i Prelës për
më shumë...

Gjykata rrëzon kërkesën e ish-drejtorit të Policisë Vlorë,...

Krimet e Rënda kanë zgjatur me tre muaj afatet e hetimeve ndaj ish-derjtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çelës.   Hetimet u zgjatën
më shumë...

Rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës, demokratët e Korçës...

Përkujtohet në Korçë 20 Shkurti i vitit 1991, dita kur u rrëzua busti i diktatorit Enver Hoxha.   Kanë qenë strukturat e degës
më shumë...

Fleckenstein takon Cakajn, në fokus reforma në drejtësi dhe...

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein ka zhvilluar këtë të martë një takim me ministrin në detyrë të Punëve të Jashtme,
më shumë...

Digjen 7 fëmijë në Kanada, familja siriane i shpëtoi luftës...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Kanadanë, pasi 7 fëmijë të së njejtës familje, më I vogli vetëm 3 muajsh, humbën jetën si
më shumë...

Basha: Nuk tërhiqemi deri në rrëzimin e qeverisë së krimit

Kreu demokrat Lulzim Basha ka deklaruar se PD nuk do të tërhiqet deri sa të rrëzojë qeverinë.   Në një postim në “Facebook”,
më shumë...

Nis puna për realizimin e monumentit të “Skënderbeut”që...

Në muajt e ardhshëm statuja e heroit tonë kombëtar, Gjergji Kastrioti Skënderbeu do të vendoset në parkun qendror të Budapestit, përballë statujës së
më shumë...

Rama për transformimin e liqenit të Pukës: Spektakël i papar...

Kryeministri Rama ishe sot në Pukë, për të parë ndryshimet që kanë ndodhur pas investimit prej afro 248 milion lekë nga qeveria shqiptare.
më shumë...