Aktualitet

Ndërkombëtaret frikë nga skenari maqedonas: Rama të anulojë...

Faktori nderkombetar po shfrytezon cdo hapesire per te shmangur nje skenar te mundshem dhune gjate protestes se opozites diten e enjte.   Ambasadoret
më shumë...

Manjani pyetet për tenderat te “Drejtësia”, në...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është marrë në pyetje nga prokuroria lidhur me çështjen e abuzimeve me tenderat e Ministrisë së Drejtësisë në
më shumë...

PD merr masat, pajis me maska kundra-gaz protestuesit nesër tek...

 “Nisur nga përdorimi në masë i gazit lotsjellës të shtunën para kryeministrisë, një pjesë e protestuesve para parlamentit pritet të jenë të pajisur
më shumë...

Kujtohet 20 shkurti i vitit 1991, Basha: Edhe sot jemi përballë...

20 shkurti 1991 ka hyre ne historine e Shqiperise si dita e shembjes se simbolit te diktatures, shtatores se Enver Hoxhes ne qender
më shumë...

Shpërthim i fuqishëm në një banesë në Elbasan

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar këtë të mërkurë në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ndodhi përballë spitalit psikiatrik në këtë qytet. Nga hetimet
më shumë...

Shkarkohet drejtori i burgut i Drenovës, liroi të dënuarin p...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj njoftoi këtë të mërkurë pezullimin nga detyra të drejtorit të burgut të Drenovës dhe dy punonjësve të tjerë
më shumë...

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela aplikon për SPAK

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela ka aplikuar këtë të mërkurë për të qenë pjesë e SPAK.   Aplikimi i Prelës për
më shumë...

Gjykata rrëzon kërkesën e ish-drejtorit të Policisë Vlorë,...

Krimet e Rënda kanë zgjatur me tre muaj afatet e hetimeve ndaj ish-derjtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çelës.   Hetimet u zgjatën
më shumë...

Rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës, demokratët e Korçës...

Përkujtohet në Korçë 20 Shkurti i vitit 1991, dita kur u rrëzua busti i diktatorit Enver Hoxha.   Kanë qenë strukturat e degës
më shumë...