Aktualitet

Votimi i kandidatëve të PD për deputetë/ Spaho: Hera e parë...

Sot nisi në Kukës votimi nga anëtarësia e Partisë Demokratike për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë të këtij qarku për zgjedhjet e 25 prillit
më shumë...

Sherr për pronën në Kamëz/ 51 vjeçari qëllon me çifte...

Policia parandaloi përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti të ashpër mes dy shtetasve, për motive pronësie në Kamëz.   Arrestohet në flagrance një
më shumë...

Nis Akademia Diplomatike Kombëtare/ Cakaj: I hapur edhe për...

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri të ditur nisjen e programit të Akademisë Diplomatike Kombëtare.   Ky
më shumë...

“Tani nuk i duhej as dreqit”/ Salianji për shkarkimin e...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar pas vendimit të Kolegjit të Posaçëm të Apelit për të shkarkuar nga detyra ish-drejtuesen e
më shumë...

“Shtëpia e luftës”/ Banesa e Lefter Zhidru e bërë...

Një ditë pas vrasjes së 71-vjeçarit Lefter Zhidru, prokuroria po heton veprimtarinë e personit që terrorizoi qytetin e Elbasanit. Vëmendja kryesore e hetuesve
më shumë...

Kontrolle në Durrës, policia tërheq 259 leje drejtimi dhe...

Policia Rrugore në Durrës ka ngritur pika kontrolli në të gjithë qarkun dhe kanë ushtruar kontrolle ndaj mjeteve të ndryshme dhe drejtuesve të
më shumë...

Manastirliu: Shërbim 24 orë për urgjencat pediatrike, shmangni...

Ministrja Manastirliu inspektoi qendrën shëndetësore të Laprakës, një prej 4 qendrave shëndetësore të Tiranës që do të shërbejë 24 orë për urgjencat pediatrike,
më shumë...

Rrëmbim, vjedhje e drogë/ 5 të dënuarit që duhet të...

Operacioni Forca e Ligjit ka zbritur këtë të premte në Tiranë dhe Berat. Formulat e vetëdeklarimit për burimin e pasurisë duhet ta plotësojne
më shumë...

Moti i keq pezullon lundrimin detar në Vlorë

Moti i keq dhe era e fortë ka bërë që të pezullohet lundrimi detar në Portin e Vlorës. Autoritetet portuale bëjnë me dije
më shumë...