Aktualitet

Meksikë, shpëtohen tre fëmijë

Pas shumë orëve ankthi e shprese për të gjetur të mbijetuar nën rrënojat e shkollës së shembur nga tërmeti në Meksiko Siti, ekipet
më shumë...

Biznesi, “lumë” ankesash ministres Sonila Qato

Komuniteti i biznesit ka shfrytëzuar takimin e parë me  Ministren e Sipërmarrjes Sonila Qato për të parashtruar një sërë ankesash që ata kanë
më shumë...

Uragani “Maria” shkakton viktima

Uragani “Maria” nuk e kurseu Republikën Dominikane nga furia e tij, duke u përplasur mbi disa zona me shira të rrëmbyer dhe erëra
më shumë...

“Specialet” aksion dhe në Vlorë

Pas Elbasanit, aksionin për kontrollin dhe sekuestrimin e makinave luksoze, për të cilat nuk justifikohet burimi i të ardhurave është shtrirë edhe në
më shumë...

Basha: Sulmet ndaj PD i shërbejnë Ramës

Pas mbledhjes maratonë të kryesisë së PD që zgjati më shumë se 4 orë, Lulzim Basha refuzoi prerazi fraksionet brenda partisë, ndonëse foli
më shumë...

Bushati në OKB: Rrjet për gratë ndërmjetësuese

Gratë mund të jenë ndërmjetësuese shumë të mira për paqen, duke kontribuar për sigurinë në nivel kombëtar, rajonal dhe ndërkombëtar. Mesazhi u dha
më shumë...

Digjet banesa në Tiranë, zjarri shkrumbon orenditë

Nje zjarr përfshiu nje shtëpi private ne zonën e Don Boskos ne Tirane. Flaket përfshinë ambientet e banesës rreth orës 11.15, duke djegur
më shumë...

Kim Jong Un kërcënon Trump: Do ta paguash!

Nje nje fjalim te paprecendent personal ne televizionin shteteror Koreano Verior, Kim Jong-un ka paralajmëruar “nivelin më të lartë të reagimit në histori”
më shumë...

Vijon operacioni i specialeve në Elbasan

Vijon edhe këtë premte aksioni i Forcave  speciale në Elbasan.   Operacioni i gjere, i drejtua nga Drejtori i Përgjithshëm, Haki Çako,  vjen
më shumë...

Vrasje në Peshkopi, një 42-vjeçar dërgohet i pajetë në...

Një 42 vjeçar nga fshati Blliçë i Dibrës ka mbërritur i pajetë në spitalin rajonal të Peshkopisë. Ngjarja ndodhi rreth orës 3 e
më shumë...

Dita kombëtare e Arabisë Saudite  

87 vjetori i ditës kombëtare të Arabisë Saudite u festua edhe në Tiranë. Për të celebruar, Ambasada e Arabisë Saudite në vendin tonë
më shumë...

Bushati: Vendimi për negociatat, në qershor

  Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme duke folur nga Nju Jorku është shprehur optimist për hapjen e negociatave. Ditmir Bushati tha
më shumë...