Aktualitet

Incident me armë zjarri në pikën kufitare Kosovë-Serbi në...

Një gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur sot në pikën kufitare Kosovë-Serbi në Jarinjë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se bazuar
më shumë...

Mbyllet votimi në Kosovë/ Pjesëmarrje shumë e ulët në...

Pak më parë është mbyllur votimi në Kosovë ku ajo që vihet re është pjesëmarrja e ulët e qytetarëve në votim. Gazetarja Olta
më shumë...

Video-Shpërthen në flakë automjeti në autostradën Milot...

Një automjet është përfshire nga flaket e zjarrit, teksa po lëvizte në autostradën Milot-Thumanë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së dieles në afersi
më shumë...

Rrëzohet helikopteri në Gjermani/ Humbin jetën 3 persona

Ditën e sotme tre persona kanë vdekur pas rrëzimit të një helikopteri në Baden- Ëuerttemberg. Hetuesit po mundohen të kuptojnë se nga cili
më shumë...

Vuante nga një infeksion, ish-presidenti Bill Clinton largohet...

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton është larguar sot nga spitali në Kaliforni  pasi kaloi pesë netë duke trajtuar një
më shumë...

Kushi uron studentët dhe pedagogët për fillimin e vitit të ri...

Në prag të nisjes së vitit të ri akademik, ministrja e Arsimit dhe e Sportit Evis Kushi  ka uruar të gjithë studentët e
më shumë...

Votimet në Maqedoninë e Veriut edhe pas orës 19:00/ Heshtja do...

Procesi zgjedhor në Maqedoninë e Veriut do të vazhdojë edhe pas orës 19:00 në të gjitha vendvotimet ku qytetarët nuk e kanë shfrytëzuar
më shumë...

COVID-19 u merr jetën 10 qytetarëve, mes tyre edhe dy 43-vje...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë, janë regjistruar shifra tragjike pasi koronavirusi u ka marrë jetën 10 qytetarëve. Ndërkohë, 435 persona
më shumë...

Luftanijet amerikane e kanadeze lundrojnë përmes ngushticës s...

Ushtria amerikane njoftoi të dielën se dy luftanije, një amerikane dhe një kanadeze, lundruan përmes Ngushticës së Tajvanit në fund të javës së
më shumë...