Aktualitet

Luftë me raketa mes Izraelit dhe Palestinës/ Vjen lëvizja e...

Presidenti palestinez Mahmoud Abbas mori telefonatën e tij të parë nga Joe Biden që kur mori detyrën si president i SHBA në janar
më shumë...

Mbani lotët!/ Momenti kur babai takon djalin 5 muajsh, i vetmi i...

Një baba është ribashkuar me djalin e tij të vogël i cili u nxor i gjallë nga rrënojat në Gaza, pasi një sulm
më shumë...

A u mbyt 20-vjeçarja sepse pa grabitësit në fytyrë?

Vazhdojnë të dalin në dritë të tjera detaje nga ngjarja shokuese e Greqisë, ku një 20-vjeçare u mbyt nga një bandë grabitësish. Mediat
më shumë...

Albana Vokshi zbardh skemën: Ja si u punësuan për fushatë m...

Denoncimet nga ana e Partisë Demokratike për punësim për qëllime elektorale, që sipas saj, i kanë siguruar fitoren PS-së, vijojnë. Demokratja Albana Vokshi
më shumë...

Për ditë me radhë në det të hapur/ Shpëtohet adoleshentja

Një 17-vjeçare nga Bregu i Fildishtë ka treguar historinë e saj të pabesueshme të shpëtimit pasi kaloi tre javë në det.   Nga
më shumë...

Kulluri lëshon akuza të forta: Basha është i korruptuar, nuk...

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri lëshoi akuza të forta për kryedemokratin Lulzim Basha. Në një intervistë për edicionin qendror të
më shumë...

Protesta të mëdha në botë pro Palestinës/ Të rinjtë mb...

Konflikti i armatosur mes Izraelit dhe Palestinës nxiti protesta në vende të tjera të botës.   Mijëra njerëz u mblodhën këtë të shtunë
më shumë...

“Dua të bëhem doktoreshë të ndihmoj njerëzit e mi”/ 10...

E dhimbshme ajo çfarë kërkon një 10-vjeçare në Palestinë.   Teksa sulmet mes Izraelit dhe Gazës vijojnë dhe dhuna është përshkallëzuar, e mitura
më shumë...

Autobusit i plas goma, plagoset kalimtarja

Një kalimtare në “Rrugën e Kavajës” mori plagë të lehta këtë të shtunë.   Ajo u ndodh në rrugë në momentin kur një
më shumë...