Aktualitet

Opozita arrin marrëveshjen me aleatet. PR merr 2 kandidate, 3 i...

Pak minuta para skadimit te afatit per dorëzimin e listave te Partisë Demokratike, nuk dihet ende skuadra me te cilën opozita do te
më shumë...

Rama: Jo koalicion me PD

Kryeministri Rama ka hedhur poshtë zërat se do të ketë një koalicion me Partinë Demokratike, pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Në një takime
më shumë...

Përmet, zbulohet tuneli me hashash

Rreth 770 kilogram kanabis u sekuestruan pasditen e kësaj të premte nga policia ne zonën e Përmetit. Uniformave blu nderhyne gjate operacionit te
më shumë...

Zaev takohet me liderët shqiptarë

I mandatuari per kryeministër të Maqedonisë, Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare për programin qeverisës dhe përbërjen e kabinetit të ri. Në
më shumë...

Ndërron jete deputeti i LSI Gjovalin Kadeli

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim në qarkun e Lezhës, Gjovalin Kadeli, ndërroi jetë këtë të premte në një spital Itali, ku ishte
më shumë...

Garë e fortë për finalen në “Do You Have an Idea”

Mbrëmja e 12 e “Do You Have an Idea”, përtej emocioneve të konkurrentëve për finalen e madhe, u siguroi shumë më shumë edhe
më shumë...

PD: KQZ të ndryshoje emrin e Aleancës Popullore për Drejtësi

Pa nisur ende fushata zgjedhore, Partia Demokratike i është kundërvënë një tjetër force të djathtë politike, Aleancës Popullore për Drejtësi, duke kërkuar nga
më shumë...

Takimi Basha-Mediu , nuk arrihet marrëveshje

Sot ne mesnate është afati i fundit per dorëzimin e listave te kandidateve për deputet. Por pak ore para skadimit te këtij afati,
më shumë...

Barriera për të “edukuar” qytetarët

Lëvizjes se pakujdesshme te qytetareve te Tiranës te cilet nuk respektojnë sinjalistiken rrugore, Bashkia e Tiranës i përgjigjet me barriera, qe do te
më shumë...