Aktualitet

E rëndë në Divjakë/ Burri ekzekuton me armë gruan, më pas...

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë të shtunë në fshatin Babunjë të Divjakës. Një 58-vjeçar ka vrarë me armë gjahu në banesë
më shumë...

Dyshime për mashtrime në ditën e dytë të zgjedhjeve në Rusi

Dyshimet për mashtrime të mëdha zgjedhore kanë përcjellë ditën e dytë të zgjedhjeve në Rusi. Zgjedhjet në këtë vend zhvillohen në tri ditë.
më shumë...

Topalli shpërthen ndaj kreut të PD: Pa larguar Lulzim Bashën...

Jozefina Topalli shprehet se pa larguar kryedemokratin Lulzim Basha, Edi Rama nuk rrëzohet nga pushteti.   Ish-kryeparlamentarja i është rikthyer djegies së mandateve
më shumë...

Pesë pacientë humbën jetën nga COVID sot në vend

Pesë qytetarë kanë humbur jetën, ndërsa janë identifikuar 849 raste të reja me COVID, nga 4,769 testime të kryera.   Pacientët që nuk
më shumë...

“Gjithçka duket shumë e errët”, vajzat afgane p...

Vajzat në Afganistan janë përjashtuar nga shkollat e mesme.   Talebanët urdhëruan që në klasë të ktheheshin vetëm djem dhe mësues meshkuj, ndërsa
më shumë...

Të dehur në timon e me shpejtësi të lartë, policia “...

Policia Rrugore ka arrestuar 10 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, nga të cilët, 3 për drejtim mjeti pa leje drejtimi dhe 7 për drejtim
më shumë...

Dy të vdekur dhe mbi 19 të plagosur nga shpërthimet afgane

Raportimet nga Afganistani tregojnë se tri shpërthime kanë lënë të vdekur të paktën dy persona dhe kanë plagosur 19 të tjerë në kryeqytetin
më shumë...

Protesta kundër izolimit në Australi, mijëra njerëz p...

Policia australiane dështoi në strategjinë e saj për të parandaluar protestat kundër masave kufizuese të cilat vijojnë prej javësh në thuajse të gjithë
më shumë...

Të rinjtë preferojnë degët “me te ardhme”, pak kërkesa p...

Degët e ekonomikut, mjekësisë dhe teknologjisë edhe këtë vit akademik mbeten më të kërkuarat nga ana e studentëve.   Në universitetin Aleksandër Moisiu
më shumë...