Aktualitet

Albana Vokshi zbardh skemën: Ja si u punësuan për fushatë m...

Denoncimet nga ana e Partisë Demokratike për punësim për qëllime elektorale, që sipas saj, i kanë siguruar fitoren PS-së, vijojnë. Demokratja Albana Vokshi
më shumë...

Për ditë me radhë në det të hapur/ Shpëtohet adoleshentja

Një 17-vjeçare nga Bregu i Fildishtë ka treguar historinë e saj të pabesueshme të shpëtimit pasi kaloi tre javë në det.   Nga
më shumë...

Kulluri lëshon akuza të forta: Basha është i korruptuar, nuk...

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri lëshoi akuza të forta për kryedemokratin Lulzim Basha. Në një intervistë për edicionin qendror të
më shumë...

Protesta të mëdha në botë pro Palestinës/ Të rinjtë mb...

Konflikti i armatosur mes Izraelit dhe Palestinës nxiti protesta në vende të tjera të botës.   Mijëra njerëz u mblodhën këtë të shtunë
më shumë...

“Dua të bëhem doktoreshë të ndihmoj njerëzit e mi”/ 10...

E dhimbshme ajo çfarë kërkon një 10-vjeçare në Palestinë.   Teksa sulmet mes Izraelit dhe Gazës vijojnë dhe dhuna është përshkallëzuar, e mitura
më shumë...

Autobusit i plas goma, plagoset kalimtarja

Një kalimtare në “Rrugën e Kavajës” mori plagë të lehta këtë të shtunë.   Ajo u ndodh në rrugë në momentin kur një
më shumë...

Momente të ëmbla/ Aurela Basha gjeti një ndihmëse në kuzhin...

Bashkëshortja e Lulzim Bashës, Aurela Basha ndau me ndjekësit e saj në rrjetet sociale disa momente të ëmbla nga kuzhina.   Ajo shoqërohet
më shumë...

Tymi pushton zonën/ Momenti i frikshëm kur raketa izraelite rr...

Raketat izraelite nuk “kanë kursyer” as zyrat e mediave.   Një ndërtesë 12-katëshe në Gaza, ku kishin zyrat “Al Jazeera” dhe “Associated Press”,
më shumë...

Zhytje në 37 metra thellësi/ Si po stërviten polumbarët...

Publikohen pamjet e rralla nga stërvitja ushtarake “Defender 21”. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka ndarë në rrjetet sociale momentet kur polumbarët shqiptarë
më shumë...