Aktualitet

Aksident në Tiranë/ Makina hipën mbi trotuar, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë në lagjen e njohur si “Kodra e Diellit”. Mjeti i drejtuar nga 29-vjeçarja D.G
më shumë...

William Ruto zgjidhet president në Kenia

Zëvendëspresidenti, William Ruto është shpallur fitues i zgjedhjeve presidenciale të Kenias. Ai ka mundur rivalin e tij, Raila Odinga, duke fituar 50.5 për
më shumë...

Shqipëri: Shqetësim mbi gjuhën seksiste që përdoret ndaj...

Media në Shqipëri po përballet, me disa fenomene negative si diskriminimi gjinor, gjuha e urrejtjes mbi baza seksiste, si dhe fajësimi i viktimave
më shumë...

Inceneratori i Tiranës/ Kryemadhi: Paratë publike shkojnë për...

Deputetja Monika Kryemadhi ka folur sërish për inceneratorin e Tiranës.   Në një postim në Facebook, Kryemadhi shkruan se organizatori i skemës mafioze
më shumë...

Brexiti përkeqëson mungesën e personelit në Britaninë e...

Studiuesit e tregut të punës në Britaninë e Madhe ia atribuojnë Brexit-it disa nga mungesat e rënda të punonjësve në Britaninë e Madhe.
më shumë...

Lëvizte në zonën e ndaluar dhe pa dokumentacionin përkatës/...

Policia Kufitare e Sarandës ka vijuar kontrollet përgjatë bregdetit për rritjen e sigurisë në plazhe.   Si pasojë e kontrolleve, policia ka gjobitur
më shumë...

Shqipëria i vjen në ndihmë Kosovës dhe i jep energji...

Ministria e Ekonomisë ka bërë të ditur në pasditen e së hënës se qytetarët e Kosovës do të furnizohen me energji elektrike pa
më shumë...

Begaj takon Kurtin e Konjufcën/ “Mbështetja ime për...

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar pasditen e sotme takime me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti.   Kreu
më shumë...

Meta thirrje punonjësve të administratës: Mos u përdorni si...

Ilir Meta u ka bërë thirrje të gjithë punonjësve të shtetit që të tregohen të kujdesshëm se çfarë shkresash firmosin.   Në një
më shumë...