Aktualitet

Tragjike në Sarandë/ Ndërron jetë 22-vjeçari si pasojë e...

Një i ri 22-vjeçar, Armando Kazma ka humbur tragjikisht jetën mbrëmjen e sotme në Sarandë.   I riu u plagos për vdekje si
më shumë...

Gara për kryetar të PS në Njësinë 8, Veliaj: PS fituese...

Në vijim të procesit të zgjedhjeve për kryetarët e rinj në çdo njësi, kryetari i PS për Tiranën, Erion Veliaj, u ndal në
më shumë...

Unë pataksesha…/ Kulluri me tone të ashpra ndaj drejtuesve t...

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka shprehur mbështetjen e tij për protestën e 7 korrikut nëse do të ketë
më shumë...

Protesta e 7 korrikut/ Rudina Hajdari: Shqipëria është në...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari është shprehur se Shqipëria ndodhet në kaos.   E ftuar në “Quo Vadis”, Hajdari tha se protesta
më shumë...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, nuk ka të lënduar

Të shtëna me armë zjarri u regjistruan mbrëmjen e sotme në Shkodër. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:00 në lagjen “Qemal Stafa”.   Sipas
më shumë...

Tre gjëra në shtëpi që na shkaktojnë stres pa e kuptuar

Shtëpia është vendi ku gjejmë paqen dhe pushimin, veçanërisht kur kemi një ditë të ngarkuar me stres.   Megjithatë, a keni menduar ndonjëherë
më shumë...

Sulmi me armë në Çikago/ Të paktën 5 të vdekur dhe 16 të...

Të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe 16 të tjerë janë plagosur në një sulm me armë zjarri gjatë paradës së 4
më shumë...

Berisha: Misioni i PD të shpëtojë Shqipërinë! Në krye të k...

Kryedemokrati Sali Berisha u shpreh gjatë takimit me FRPD, se të rinjtë janë në krye të misionit të Partisë Demokratike për të shpëtuar
më shumë...

Rama konferencë me homologun holandez, Rutte: Mirënjohës për...

Kryeministri Rama zhvilloi një konferencë të përbashkët me homologun holandez Mark Rutte.   Gjatë fjalës së tij në konferencë Rama vlerësoi angazhimin e
më shumë...