Aktualitet

Tërheqja e vëzhguesve të KiE/ Basha: Konfirmim se zgjedhjet...

Kreu demokrat, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Këshillit të Europës për të mos dërguar vëzhgues në zgjedhjet e 30 qershorit.  
më shumë...

Ajola Xoxa i jep mbështetje Veliajt: You’re the best baby/...

Ajola Xoxa, bashkëshortja e Erion Veliajt i ka shprehur mbështetjen për zgjedhjet e 30 qershori, kandidatit të mazhorancës që aspiron mandatin e dytë
më shumë...

Mbytet një tjetë pushues në Vlorë, i treti në pak ditë

Një tjetër pushues është mbytur këtë mërkurë në plazhin e qytetit të Vlorës. Ngjarja e rëndë ndodhi “Uji i Ftohtë” ndërsa viktima u
më shumë...

Publikohen rezultatet e provimeve, më shumë mbetës në...

36 mijë maturantë kanë marrë sot përgjigjet e testit të letërsisë zhvilluar pak ditë më parë. Sipas Qendrës së Shërbimeve Arsimore,  kalueshmëria në
më shumë...

Thirrje për dhunë në zgjedhje, procedohet kryebashkiaku i...

Pas kryebashkiakut të Lezhes policia ka proceduar penalisht edhe atë të Mallakastrës.   Policia ka referuar pranë gjykatës materialet ndaj kryebashkuiakut demokrat Agron
më shumë...

Vdes 26 vjeçarja në Laç, “Smarti” u përplas me...

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar mesditën e kësaj të mërkure në autostradën Fushë Krujë-Milot.   Mësohet nga informacionet
më shumë...

Gjosha: Të bojkotohen zgjedhjet, KiE konfirmoi farsën

Ish-deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me vendimin e KiE për të mos dërguar vëzhgues në Shqipëri për të monitoruar
më shumë...

Rama: Opozita vetëvrasje nga verbëria, LSI po lë pa punë edhe...

Kryeministri Edi Rama dhe kandidati i mazhorancës për Tiranën Erjon Veliaj ironizuan opoziten. Gjate takimeve me banoret, Rama u shpreh se situata politike
më shumë...

Analizat në qendrat shëndetësore, QSUT u shërben vetëm...

Fluksit të pacientëve në QSUT për kryerjen e analizave i ka ardhur fundi. Përmes një urdhërese të veçantë, Ministria e Shëndetësisë ka autorizuar
më shumë...