Aktualitet

Berisha: BE të hapë negociatat, me legalizimin e drogës, Rama...

Kryetari i partisë demokratike Sali Berisha i bëri thirrje Brukselit të nisë bisedimet për anëtarësimin e Shqipërisë.   Në momentin kur duket se
më shumë...

“Call Center-at” në Shkodër/ Vihen në pranga 7 persona, n...

7 persona janë vënë në prangat e policisë së Shkodrës ndërsa 4 të tjerë janë shpallur në kërkim për shkak se akuzohen për
më shumë...

Keni probleme me djersitjen e tepërt? Këto këshilla do t’ju...

Djersitja e tepërt është një problem shëndetësor, por edhe estetik. Arsyet e shfaqjes së hiperhidrozës mund të jenë të ndryshme, mund të jetë
më shumë...

Qeveria, paketë të dytë për krizën; Ibrahimaj mbron bordet:...

Pasi përfundoi paketa e parë e Rezistencës Sociale, përmes së cilës pensionistët dhe familjet në nevojë merrnin mbështetje 3 mijë lekë për të
më shumë...

Korrupsion me subvencionet në bujqësi/ Gjykata lë në burg...

Gjykata e Korçës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për per inspektorin e AZHBR, Arbri Pajo fermerin dhe Shaban Cace të
më shumë...

Maqedonia e Veriut drejt pranimit të propozimit francez: Por...

Maqedonia e Veriut shkon drejt pranimit te propozimit francez për gjetjen e një zgjidhjeje me Bullgarinë.   Kryeministri maqedonas, Dimitar Kovaçevskit tha pas
më shumë...

Balla uron Shaip Kamberin për fitoren e mandatit të deputetit n...

Kryetari i Grupit Parlamentae të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar Shaip Kamberin për fitoren e mandatit të deputetit në Parlamentin e Serbisë.
më shumë...

“Braktisi Arbër Paplekajn”/ Bardhi i përgjigjet Berishës:...

Deputeti i PD, Gazmend Bardhi  ka reaguar pas akuzave të bëra nga ish-kryeministri, Sali Berisha, për ngjarjen e Elbasanit ku mbeti i vrarë
më shumë...

Von Der Leyen telefonatë me kryeministrin e RMV: Janë afër...

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ka deklaruar se Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria janë afër një marrëveshjeje.   Në një
më shumë...