Aktualitet

Evropa në alarm nga “arma e re” e Rusisë

Shërbimet e sigurisë në të gjithë Evropën janë në gatishmëri për “një armë të re të mundshme të luftës hibride të Rusisë”, zjarrvënie
më shumë...

“Akuzoni Ramën për çdo gjë që ndodh në faqen e dheut&...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nga Kuvendi i është përgjigjur opozitës, e cila ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për
më shumë...

Parlamenti spanjoll miraton Ligjin për amnisti për separatist�...

Parlamenti i Spanjës i dha miratimin përfundimtar ligjit kundërthënës që amniston qindra separatistë katalonas, që ishin përfshirë në përpjekjen për shkëputje të Katalonjës
më shumë...

“Më lehtësuat dhimbjen”, Agron Llakaj falenderon...

Aktori i mirënjohur dhe autori i Al Pazar dhe Fake OFF në Vizion Plus, Agron Llakaj humbi pak ditë më parë shoqen e
më shumë...

Makina përplas biçikletën në Vlorë, i moshuari në gjendje t...

VLORË – Një aksident i rëndë  ka ndodhur rreth mesditës në rrugën Gjergj Araniti, ku një automjet përplasi një burrë të moshuar që
më shumë...

Italia ia bën të qartë Ukrainës: Mos i përdorni armët tona...

Ukraina nuk mund të përdorë armë italiane në tokën ruse, tha ministri i Jashtëm italian. Italia nuk do të dërgojë kurrë trupa në
më shumë...

FNSH, policia dhe “Operacionalja” blindojnë Niklën

Forcat operacionale nga Drejtoria e Policisë Tiranë kanë zhvilluar kontrolle në zonën e Fushë-Krujës. Në operacion kanë marrë pjesë edhe Forcat e Ndërhyrjes
më shumë...

Sulm në një restorant turk në Londër, 4 të plagosur

Katër persona, përfshirë një fëmijë, u plagosën të mërkurën mbrëma gjatë një sulmi në një restorant turk në lindje të Londrës. Fëmija ndodhet
më shumë...

Inteligjenca ushtarake ukrainase publikon pamjet e shkatërrimit...

Unteligjenca ushtarake e Ukrainës (DIU) ka konfirmuar shkatërrimin e dy anijeve luftarake ruse në Krimenë e pushtuar. Njësiti special Group 13 i inteligjencës
më shumë...