Aktualitet

A po kërkon Kremlini të pengojë rikthimin e Navalnit në Rusi?

Një nga aleatët e ngushtë të politikanit të opozitës ruse Aleksei Navalni akuzoi Kremlinin se po përpiqet ta frikësojë atë me qëllimin për
më shumë...

Dorëhiqet administratori i klubit të Vllaznisë

Administratori i klubit të Vllaznisë, Suad Lici, ka kërkuar dorëheqjen nga ky pozicion për arsye të angazhimeve të tij personale.   Këshilli Mbikëqyrës
më shumë...

Shqetësim në Greqi/ Rekord rastesh të reja me koronavirus...

Greqia regjistroi këtë të mërkurë 865 raste të reja me koronavirus, numri më i lartë i të infektuarve ditorë që nga fillimi i
më shumë...

Studentët protestojnë në Spanjë/ Të rinjtë kërkojnë që...

Qindra studentë në qytetet kryesore të Spanjës janë bashkuar në protestë kundër masave që ka ndërmarrë qeveria për menaxhimin e pandemisë. Ata shprehen
më shumë...

Spaho: Qeveria të japë përgjigje para drejtësisë për...

Partia Demokratike nuk lodhet së bëri thirrje drejtësisë që të veprojë për aferën me inceneratorët. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho deklaroi gjatë një
më shumë...

Shifra të frikshme nga Italia/ Mbi 15 mijë raste të reja me...

Në Itali rastet e reja me koronavirus po shtohen çdo ditë.   Në 24 orët e fundit, atje janë konfirmuar 15.199 të infektuar
më shumë...

Ndryshime në qeveri, shkarkohet nga detyra zv/ministrja e...

Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ikonomi u shkarkua nga detyra. Ky është një nga vendimet që u mor në mbledhjen e qeverisë
më shumë...

Zgjedhja e kandidatëve/ PD: Procesi ynë është model për...

Partia Demokratike reagoi pas sulmeve të hedhura nga kryeministri Edi Rama për procesin e zgjedhjes së kandidatëve për deputetë të PD nga anëtarësia.
më shumë...

Rama: Keqardhje që naftëtarët nuk ndërpresin grevën, ulemi...

Thirrjes së kryeministrit Edi Rama që të ndërpresin grevën e urisë, naftëtarët e Ballshit i dhanë përgjigje negative. E për këtë, kreu i
më shumë...