Aktualitet

Kryemadhi në Vlorë: Mos hapja e negociatave, sjell izolimin e...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e partisë në Vlorë është shprehur se mos hapja e negociatave për Shqipërinë
më shumë...

PD merr vendimin, protesta e madhe më 16 shkurt

Kryesia e re e Partisë Demokratike ka vendosur që 16 shkurti të jetë dhe data e nisjes së protestës më të madhe opozitare.
më shumë...

Rama betohet në Presidencë si ministër i Jashtëm

Kryeministri Edi Rama nuk ka humbur kohë. Pak pas kthimit në Tiranë të Ilir Metës nga vizita zyrtare dy ditore në Malin e
më shumë...

Dorëhiqet diplomati kryesor për Evropën në DASH, Wess...

Diplomati kryesor për çështjet europiane në Departamentin amerikan të Shtetit Wess Mitchell, është shprehur se muajin e ardhshëm do të japë dorëheqjen.  
më shumë...

QSUT: Foshnja 4-muajshe humb jetën nga fruthi

Në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza, një foshnjë 4 muajshe ka humbur jetën për shkak te komplikacioneve te shkaktuara prej fruthit.   Drejtuesit
më shumë...

“Paktin për Universitetin”, Spiropali: Të këmbëngulësh n...

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, u është përgjigjur të gjithë zërave kritikë në lidhje me reagimin e saj për vendimin e
më shumë...

Rama në Elbasan: Universitetet do ndërtohen me PPP si Thumanë...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar këtë të martë një takim me studentët e  Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, ka ka dhënë detaje në
më shumë...

Lleshaj me homologët kroat e malazez: Të luftohen bashkarisht...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, është takuar këtë të martë me homologun e tij kroat dhe malazez në Zagreb, ku qëllimi kryesor ishte
më shumë...

Humb jetën foshnja 4 muajshe në QSUT, dyshohet nga fruthi

Një foshnjë 4 muajshe ka humbur jetën për shkak të komplikacioneve të fruthit.   Informacionet bëjnë me dije se foshnja prej dhjetë ditësh
më shumë...