Aktualitet

Atentat Dashamir Gjokës, shpëton falë makinës së blinduar

Biznesmeni Dashamir Gjoka i shpëtoi ketë të mërkure një atentati në Shijak. Ngjarja e rëndë ka ngjallur panik edhe tek kalimtarët në vendin
më shumë...

Vuçiç – Zaev, dakord për dialogun

  Maqedonia dhe Serbia do t’i zgjidhin mosmarrëveshjet përmes dialogut.   Kështu kanë rënë dakord kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, gjatë bisedës telefonike
më shumë...

Rama 2, një qeveri “smart”

“Të gjithë këto, ne po i përgatisim që në fillim të shtatorit të jemi gati, të paktën me blloqet e mëdha, se pastaj
më shumë...

Koreja rrit prodhimin e raketave

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka urdhëruar rritjen e prodhimit të motorëve për raketat me rreze të gjatë veprimi. Agjencia
më shumë...

Kryeministrat e rajonit takim në Shqipëri

Ne 26 gusht kryeministrat e rajonit do te mblidhen ne Shqipëri per te diskutuar sfidat ne lidhje me integrimin ne Bashkimin Europian dhe
më shumë...

Universitetet, me pak aplikime. Maturantët synojnë studimet...

Bie interesi i te rinjve për shkollat e larta ne Shqipëri. Rreth 8 mije maturante kane aplikuar në Universitetet jashtë vendit, ndërsa kërkesat
më shumë...

BE reagon për incidentin diplomatik Serbi – Maqedonia

Bashkimi Evropian shpreson se Serbia dhe Maqedonia do të gjejnë një zgjidhje paqësore për konfliktin diplomatik, pasi Beogradi tërhoqi stafin e Ambasadës nga
më shumë...

Atentat biznesmenit Dashamir Gjoka, zjarr me kallashnikov mbi...

Persona të paidentifikuar kanë hapur zjarr me kallashnikov në drejtim të automjetit të biznesmenit Dashamir Gjoka.   Ngjarja e rëndë ka ndodhur në
më shumë...

Një ditë për viktimat e diktaturës

23 gushti, dita europiane e përkujtimit te viktimave te sistemeve totalitariste duhet te jete dite kombëtare edhe ne Shqipëri. Kërkesa per te hyre
më shumë...

Kthime të shumta në Kapshticë

Nga fillimi i muajt gusht e deri këtë te mërkure, jane kthyer nga policia 252 persona qe kërkonin te kalonin ne Greqi përmes
më shumë...

Burg për gjobëvënësit, banda kishte marre diamante e flori

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 2 nga 3autorët e grabitjes së nje sasie diamantesh dhe floriri të një biznesmeni në Yrshek
më shumë...

Investime në zonën e Saukut

Bashkia e Tiranës ka nisur një investim të ri ne Sauk. fjala është për  ndërtimin e rrugës “Danish Jukniu”, e cila do t’i
më shumë...