Aktualitet

Favorizoi Emiljano Shullazin, pezullohet drejtori i burgut 313

Është pezulluar nga detyra drejtori i Burgut “313”, Maksim Hamitaj.   Sipas informacioneve pezullimi ka ndodhur për  shkak të favorizimit me takime shtesë
më shumë...

Turisti i terrorizuar në Porto Palermo, personazh mjaft i njohur...

Personi që është sulmuar para disa ditësh në Vlorë, nga pronari i restorantit ‘Panorma’ në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima është një ndër biznesmenët
më shumë...

Nisja në Turqi e 15-vjeçares, Rama: Do t’i mbulojmë çdo...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasditen e kësaj të hënë në lidhje me rastin e 15 vjeçares nga Fushe Kruja, e cila është
më shumë...

Makina hyn në lokal dhe plagos 5 klientë në Cërrik

Pesë persona qe po drekonin ne nje lokal, janë plagosur këtë të hënë në Cërrik.   Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në vendin
më shumë...

Merkel e Orban përkujtojnë rënien e “Perdes së Hekurt”

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban është takuar këtë të hënë me kancelaren gjermane, Angela Merkel në qytetin hungarez, Sopron për përkujtuar 30 vjetorin
më shumë...

Ahmeti: Jemi pretendent për të fituar zgjedhjet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate këtë të hënë kanë konfirmuar se kanë arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor.   Kreu i
më shumë...

1.7 milionë njërëz sfidojnë shiun dhe protestojnë në Hong...

Në zemër të Hong Kongut rreth 1.7 milionë njerëz të moshave të ndryshme janë bërë bashkë në thirrjet epër demokraci. Protestat, këtë radhë
më shumë...

Si u frynë kostot për rrugën Milot-Balldren! Nga 24.6 milion...

Rruga Milot-Balldren, një ndër koncesionet më të kushtueshme të miratuara nga qeveria fillimisht ishte projektuar të ndërtohej si një Byppas në Lezhë.  
më shumë...

Zjarr në oborrin e disa banesave në Korçë

Vatrat e zjarreve vazhdojnë të shoqërojnë periudhën me temperatura të larta të kësaj vere. Një tjetër zjarr është shfaqur të hënën rreth mesditës,
më shumë...