Aktualitet

Moti i keq pezullon lundrimin detar në Vlorë

Moti i keq dhe era e fortë ka bërë që të pezullohet lundrimi detar në Portin e Vlorës. Autoritetet portuale bëjnë me dije
më shumë...

Vdes punëtori në Librazhd, e zuri pompa e betonit teksa punonte...

Një ngjarje e rënd është shënuar mesditen e kësaj të premtej në fshatin Dorëz të Librazhdit. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale K.K.,
më shumë...

Infektohet me Covid-19 një tjetër nxënëse në Berat

Covid-19 po futet çdo ditë e më shumë në institucionet arsimore në vend. Një tjetër nxënëse ka rezultuar “pozitive” me koronavirus në një
më shumë...

Rama-Metës: Siç bën me Vjosën, duhet ta kishe mbrojtur dhe...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas kundërshtimi të presidentit Ilir Meta për ndërtimin HEC-eve në lumin Vjosë, duke kërkuar edhe shpalljen si Park
më shumë...

Iu shpëtoi dy atentateve, arrestohet në Maqedoninë e Veriut...

Saimir Taullau, rivali i Aldo Bares, është arrestuar në Maqedoninë e Veriut. Autoritetet zviceriane kishin lëshuar një urdhër ndalimi për biznesmenin nga Lushnja,
më shumë...

Vuçiç, vizitë zyrtare në Turqi, pritet takim “kokë më...

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ndodhet në Stamboll, ku pritet një takim kokë më kokë me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdoan.
më shumë...

Naftëtarët paralajmërojnë grevë/ Punonjësit thonë se jane...

Pas protestës së zhvilluar një javë më parë në Tiranë para Ministrisë së Infrastrukturës, naftëtarët e Ballshit kanë paralajmëruar grevë urie. Vendimi erdhi
më shumë...

5 orë betejë me policinë/ Hetohet prania e armëve dhe...

Një ditë pas vrasjes së 71-vjeçarit Lefter Zhidru, policia ka nisur hetimet në lidhje rastin që terrorizoi qytetin e Elbasanit. Pista kryesore është
më shumë...

Video/ Rama në Dajt për rindërtimin e banesave: Do të jenë m...

Kryeministri Edi Rama ka qenë paraditen e kësaj të premteje në Dajt, ku ka inspektuar nga afër punimet për rindërtimin e banesave të
më shumë...