Aktualitet

Rritet frikshëm bilanci i viktimave nga përmbytjet në Indi

Ka shkuar në 324 numri I viktimave nga përmbytjet e mëdha në shtetin Kerala në jug të Indisë. Forcat e shpëtimitg ndërkohe janë
më shumë...

Ndalohen 22 emigrantë ilegalë nga Lindja e Mesme në Bilisht

22 emigrantë ilegale që vinin nga vendet e Lindjes së Mesme janë ndaluar këtë të premte në qytetin e Bilishtit.   Policia Kufitare
më shumë...

Shpëtoi binjaket nga mbytja në Seman, i riu mer “...

Kryetari I bashkisë Fier, Armando Subashi priti në zyrën e tij, Ardimir Muratajn I cili u bë I njohur për opinionin publik pasi
më shumë...

Ermonela Jaho mahnit Madridin, “El Pais”: Sopranoja shqiptare...

Prestigjiozja spanjolle “El Pais” rendit shqiptaren Ermonela Jaho në debutimin e saj përkrah Placido Domingos si me te duartrokiturën e festivali Castell de
më shumë...

Shtyhet dëgjesa në senat për ambasadoren e re të SHBA në...

E nominuara e Donald Trump si ambasadore e SHBA-ve në Tiranë, Kathleen Kavalec, pritej të zhvillonte dëgjesën në senat, por ajo nuk është
më shumë...

SHBA jep alarmin: Kërcënim bërthamor nga Kina

Ushtria e Kinës ka zgjeruar operacionet e saj bombarduese gjatë viteve të fundit. Kështu shkruhet në raportin e fundit të publikuar nga qeveria
më shumë...

Trump anulon paradën ushtarake

ShBA-të kanë anuluar paradën ushtarake të kërkuar nga presidenti Donald Trump. Zyrtarët amerikanë njoftojnë se parada është parashikuar të mbahet në 2019-n, dhe
më shumë...

Tender për kontrollin e faturave, Ekspertët kundër: dëmtohen...

Qeveria ka hapur një tender me një shumë prej 15 milion eurosh, që ajo e quan përmirësim i sistemit të faturimit i cili
më shumë...

PD: Bashkia e Tiranës gënjeu për çerdhen, prokuroria të...

Duke marre shkas nga shperthimi i gazit ne nje prej çerdheve te Tiranes, Partia Demokratike akuzoi kryebashiakun. Sipas deputetit Genti Strazimiri, Veliaj urdheroi
më shumë...