Aktualitet

Vdes shefi i mbikëqyrjes bërthamore të OKB-së

Diplomati japonez që drejtoi Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (IAEA), Yukiya Amano ka ndërruar jetë në moshën 72 vjeçare.   Amano, i cili
më shumë...

Kryemadhi: Situatë kaotike, nuk kemi institucionet kyçe të...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar në 3 vjetorin e miratimeve kushtetuese për reformën në drejtësi.   Në reagimin
më shumë...

“Milot-Balldren”, Duma: Aferë dhe provë e qartë e krimit...

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Grida Duma e ka quajtur skandal të koncesionit Milot-Balldre, duke theksuar se kontrata është miratuar në të
më shumë...

Daçiç akuzon Kosovën për mos zbatim të marrëveshjes së...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç është shprehur se Evropa duket se nuk ka arritur që të zbatojë marrëveshjen e Brukselit.  
më shumë...

Meta: Kosova shtet i lirë e pavarur realitet i pakthyeshëm

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar këtë të hënë shpalljen e pavarësisë së Kosovës, nëntë vite më parë nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë.  
më shumë...

Basha: Ja hapat që do ndjekë PD për zbulimin e parave të...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video nëpërmjet së cilës tregon 4 hapat që do të ndjekë PD për zbulimin
më shumë...

Haradinaj dorëzon letrën e dorëheqjes në Kuvend

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj këtë të hënë ka dorëzuar  letrën e dorëheqjes së parevokushme presidentit Hashim Thaçit, kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit,
më shumë...

Kultivonte kanabis, arrestohet 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi kultivonte bimë narkotike në pronën e tij.   Sipas policisë ndalimi i
më shumë...

Lezhë-Shëngjin, shtohen masat policore për një sezon të...

Sezoni veror ka shtuar masat e sigurisë në lidhje me sigurinë e qytetarëve dhe të pushuesve. Shërbimet e Policisë së Shtetit janë të
më shumë...