Nëntë qytetarë kanë humbur betejën me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit në vend. Pacientët që ndërruan jetë ishin nga Puka, Fieri, Tirana, Durrësi dhe Berati, të moshave 49 deri 80 vjeç.

 

Ndërkohë, nga 7,554 testime të kryera, janë identifikuar 1,164 raste të reja pozitive me COVID.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 128 pacientë, nga të cilët 23 janë në gjendje më të rënduar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *