Subscribe

4 pacientë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë shënuar 93 raste pozitive me koronavirus, nga 420 testime të kryera.

Viktimat ishin një 68 vjecar nga Durrësi, një 65 vjecar nga Tirana, një 63 vjecar nga Elbasani dhe një 71 vjecar nga Shkodra, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, në gjendje të rënduar si pasoje e Covid19.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se janë shtruar në Spitalin Infektiv 72 pacientë.

Ndërkohë me spital janë të shtruar 72 pacientë. Në total, regjistrohen 89 viktima dhe 3371 të infektuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.