Situata nga COVID në vend vijon të mbetet shqetësuese. Katër qytetarë kanë humbur jetën, si dhe kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 853 persona.

 

Aktualisht janë 10,915 pacientë aktivë me COVID në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 103 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar.

 

Ndërkohë, janë shëruar 526 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 134,802.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë             4007

Shkodër          1906

Vlorë               883

Durrës             848

Fier                  750

Lezhë              648

Elbasan           569

Berat               417

Gjirokastër       3276

Korçë               249

Kukës              196

Dibër                164

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *