Deri tani janë 369 mjekë e infermierë të vaksinuar kundër koronavirusit në Shqipëri.

 

Duke vlerësuar këtë fakt, kryeministri Edi Rama nënvizoi se procesi i vaksinimit do të vijojë çdo ditë, edhe këtë të diel kur temperaturat shënojnë minus.

 

“🧪369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me #COVID19 janë sot më të mbrojtur nga virusi i rrezikshëm, pas kryerjes së dozës së parë të vaksinës antiCOVID në Qendrën e Vaksinimit në Air Albania Stadium, në 6️⃣ ditët e para të vaksinimit, teksa procesi do të vijojë edhe sot, pa u ndalur👍🏼 Javë pas jave rrisim gradualisht ritmin sipas planit të vaksinimit😍”, tha Edi Rama në “Facebook”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *