Në Kavajë situata dolli jashtë kontrollit mbremjen e se merkurers. Mbështetësit e opozitës mbërritën pranë ambienteve të KZAZ nr.42 duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore.

Përreth ndërtesës u vendosën forca të shumta policie mes të cilëve edhe efektivet e nderhyrjes se shpejte. Policia përdori sprajt dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Per gati 2 ore, dhjetra protestues hodhen ne drejtim te police mjete te forta, gure e kapsolla te rrezikshme por pa mundur te cajne rrethimin e policise.

Ne mbeshtetje te protestuesve krahas policeve bashkiake erdhen edhe forcat zjarrfiksve te cilet hodhen uji me presion mbi forcat e rendit.

Protestuesit udhehiqeshin nga kreu i bashkise se Kavajes Isa Sakja

One thought on “2 orë luftë në Kavajë, PD sulmon KZAZ-në, policia hedh gaz

  1. Turp si do vin Keta njerz ne pushtet
    2019 si ka mundesi djegin dhe shkaterrojn Keta jan fundurina e shqiperis viktimat e partive politike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *